Postitatud Lisa kommentaar

Nii kuis lükkad, nii ka läheb

Kuidas hästi läheb?

Tere!Kõigile, kes loevad ja ei loe, see siin on Eleeni kana-blogi esimene postitus.

Omameelest ju justkui lükkan suure armastusega ja annan alati 100. Täna olen jälle kohas munade müügiga, kus ma näen,et ma jään suuremate ja soodsamate massile jalgu ja rahade mõttes nendest maha. See on ju puhas äri ja turumajandus. Minu jaoks on kanad kõike muud, kui masinad, kelle ümber kõik automatiseerida, keda ma ei teaks ka nägupidi kui neid oleks tuhandeid. Nad on lahedad isiksused kõik. Lisaks on nad minu elukestev praktika, teraapialinnud, loomulikult toovad ka veidi leiba lauale kui ma just poeletilt suurematelt ja odavamatelt tõsisemaid näpuviibutusi ei saa nii nagu tänane seis on. Mul on nii kahju tegelikult, et väiketootmised kipuvad ära kaduma. Nad lihtsalt ei jää ellu. Ei jaksa peale maksta. Ei jaksa teha mitme tuhande pealise karjaga liinitööd- ega mina ka südamest ei suudaks teha nii suure massiga, ei oska näha elusolendeid ainult masinatena, kellega koos ei istuta ja kes ei saa ehk piisavalt tähelepanugi. Ma ei oska ka ühtegi sellist muna süüa, kus karjas on tuhaneid kanu. Kuskilt maalt jookseb piir ette ja tegemist ei ole enam nii vaba mahe-või talukanaga. Mina arvan, et iga kana vajab kamaluga armastust ka. See emotsionaalne parim maitse on munades lausa tunda.

Mitte ainult puhas õnn, vaid ka suure töö iseendaga tulemus on see, et suudan raha luua ka muudest kanalitest- siinjuures ka jälle läbi tegevuste, mida südamega naudin. 300 kana pidamisest üksi ei piisaks. Kasum on ikka väga üürikene isegi minusuguse mitte liiga nõudliku inimese jaoks.

Pühapäeval tegin üle mitme kuu webinari: Hakkaks õige kanu kasvatama , slaide vahetades ja rääkides tunnen, kuidas mul on nii hea olla, kuidas ma seda naudin, kui õpihimuline ma ise samuti olen kanakasvatuse osas jätkuvalt. Lõpuosas, kus on meil osalejatega alati vahetu vestlus, küsimused ja kogemused- see osa mulle ka väga meeldib. Mitte iialgi ei tea täpselt ette, et missugused küsimused on kellelgi tekkinud. Abistamine ja suunamine pakub just minu hingele suurt väljakutset ja rahulolutunnet. Iga webinar lõpeb suures tänutundes selle võimaluse eest jagada ja mis siin salata, väga tänulik olen ka selle raha eest ja võtan kõik selle rõõmuga vastu. Hetk tagasi hakkasin vana koolitust e-poes deaktiveerima, et ära teha ka järelostetav variant, et kõik saaksid valida siis kui soovivad ja ka märtsi kuupäevad paika panna. Suureks üllatuseks ja motivatsiooniks jõudis minust mitu inimest ette ja juba ostsid selle, mis ei olegi veel füüsiliselt ära vormistatud. Seega tegelen nüüd sellega ka sellel nädalal plaanipäratult edasi ja mis kõige mõnusam- see ei ole üldse halb tunne, see on väga hea tunne, et tekkinud on nõudlus, tagasisided, jutud, kogemuste jagamised sellel koolitusel osalemise kohta ja selleni jõuab aina rohkem inimesi. Sedasi ongi lihtne kasvatada ja nunnutada ainult 300 kana ja kenasti toime tulla. Loodan jõuda kohta, kus mul ei olegi vahet, et mune on vahel ka veidi rohkem laos, teised tegevused katavad selle ajutise vahe ja kanade pidamiskulud ning saan ise ka jätkuvalt tulu.

Eduka raha loomise üks alustest on tasakaal iseendas ja puhkamine. Saan suuresti valida siiski igal kuul mõne ürituse iseendale, olen nii tänulik selle eest ja nii ka jätkan. Nädalajagu tagasi käisin šamanistlikus väelaagris, mis oli tõesti ülivõrdes väestav, energiat tõstev, kogesin vanu ja uusi häid praktikaid, et olla iseendale ja teistele toeks ning veel paremini olemas. Miks ma aga siin blogis sellest üldse räägin on see,et hoolimata väga arvestatavas osalejate arvust ning mitmest pikast lõunasöögilauast sattusin istuma teineteise vastu oma konkurendiga. Noh, mis konkurent samas mina enam olen oma 300 kanaga, temal on neid 1500 kanti. Väga meeldiv oli kohtuda ja tuttavaks saada ja veel sellises kohas. Muidu ju oleme lihtsalt kursis poelettidel müüdavaga ja ega suurematest tootjatest keegi naljalt kogemusi jagama kipu. Loomulikult kui suur häda kaelas, siis ikka on ka mind suuremate poolt aidatud ning nõustatud, kellest üks on selline mees, kellel on mitmeid tuhandeid kanu ikka rohkem ja ägedam blogi ja puha saiakohvikud, mina olin maahommiku saates, see mees tegi OMA SAATE 😀 ! Vinge on jälgida teda ja kaasa elada. Võib vist tunda väikest kadeduse nooti. Iseenda sisse vaadates tean, et see on rohkem selline väikene lõõpimine. Mina sedasi ei suudaks, mitte võimekuse pärast….olen kolme lapse emana naine nagu orkester ja kõike saab ja kõike on , kuid kuidas ikkagi armastada ja hoida korraga tuhandeid kanu, kuidas hoida seda autentse ja maalähedasena, kuidas teha seda nii, et mitte kuskilt otsast midagi ei lohise ega lindude heaolu ei kannata- see on juba kõrgem tase ja eks ta olegi väga julge mees, vead, mis ta alguses tegi, sarnased ämbrid mulgi headel aegadel 600-700 kanaga kolistatud, linnukasvatusspetsialisti haridus üksigi ei olnud siin miski näitaja, et neid täielikult vältida. Praktiline kogemus on see, mis suuresti elus määrab, sellepärast mulle ei meeldigi seda paberit kuskile ettepoole väga suuresti upitada. Kokkuvõtlikult- äge on teisi ka jälgida vahel, minus elab üks väikene entusiast, et ka tootjatel on ühel ilusal päeval tihedam koostöö ja see, et ma selle sama mehe käest Stockmannis hinnaga keset poodi riiulil aegajalt patsist sikutada saan, on turumajandus ja paratamatus 😀 .

Katsun siia blogisse üht- teist asjalikku sisu ka looma hakata, seega olge lahkesti lainel. Seniks aga sööge palju tervislikku armastuse maitsega muna, meie õnnelike kanade munad liiguvad eraisikute kodudesse järgmisel korral 9.03, neljapäeva õhtul !

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga